Danışmanlık Hizmetleri

Değişim Yönetimi

İş dünyasındaki değişim fırtınasına karşı durabilmek ya da uyum sağlayabilmek için bir kurumun sahip olduğu en önemli silah, o kurumda çalışanlardır!

Günümüzün gelişen iş dünyasında “değişmeyen tek şey değişim”.

Bu nedenle, hepimizin otomatik olarak değişim uzmanı olması gerektiğine dair bir beklenti var.
Ancak gerçek şu ki; birçok değişim girişimi başarısız oluyor ve bu durumlarda bir çok sorunun kaynağı, üstesinden gelinemeyecek teknik veya operasyonel problemlerden çok -adeta bir refleks gibi ortaya çıkan- bir tür örgütsel direniş!
Inter Motto olarak, kurumunuzun değişim becerisini geliştirmesi, yeni süreçler veya teknolojileri benimsemesi, kilit projeler üzerinde anlamlı sonuçlar sağlaması veya kurum genelindeki değişikliklere uyum sağlanması gerektiğinde deneyimli danışman ve eğitmenlerimizle birlikte yanınızdayız.

Değişim yönetiminin önemi ve gerekliliğini tüm ekibinize ileten ve onlara bu süreçte nasıl çok daha verimli ve etkili olacaklarını yerinde öğreten mentorlukler ve eğitimlerle operasyonların direkt içindeyiz.

Nasıl mı?

1- Kurumunuza Özel Değişim Yönetimi Planları
Analizler sonucu, şirketiniz için özel olarak tasarlanmış bir değişim yönetimi çözümünden ve hedeflerinize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçlardan, kaynaklardan ve rehberlikten yararlanabilirsiniz.

2- Eğitimler, koçluk ve takım desteği
Uygulamalı eğitimlerimizi sunmak ve liderlerinize, yöneticilerinize ve çalışanlarınıza etkili bir değişim sağlamadaki rollerini anlamalarında yardımcı olmak için tam zamanlı olarak firmanızdayız.

Organizasyonlar İçin Değişim Yönetimi Çözümleri

Yerinde Eğitim Programları

Kuruluşunuza gelip size değişiklik yönetimini tüm projelerinize, stratejilerinize ve girişimlerinize pratikte nasıl uygulayacağınızı gösteriyoruz.
Değişim yönetimi çözümleri her bedene uygun değildir, bu yüzden eğitim programlarımızı sfirmanızın gerçeklerine uyarlıyoruz.
Rol tabanlı, araştırmaya dayalı eğitim programlarımız, değişiklik projelerinizi mevcut projelerinize uygulamanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece anında fayda elde edebilirsiniz. Bu esnek programlar, çalışma öncesi, bireysel ve grup çalışması ve eToolkit aracılığıyla kurs sonrası desteği içermektedir.
Inter Motto’nun Yerinde Eğitim Programları;
1- A Takımı için Değişim Yönetimi
Etkili değişim en baştan başlar, bu nedenle doğrudan yönetim ve icra kurullarında yer alan lider kadrolar için akademişk çözümlerimiz bulunmaktadır. Bu çalışmalarla, yönetim ve yürütme üyelerine, kritik değişim yönetiminin devam eden başarıları için tam olarak ne kadar önemli olduğunu göstermekteyiz.
2- Operatörler için Değişim Yönetimi Sertifika Programı
Bu program, değişim yönetmenlerini teşvik etmeye ve kurumsal sonuçları iyileştirmeye yardımcı olacak bilgi, beceri ve araçları edinmektedir.
3- Yöneticiler İçin Değişim Yönetimi Programı
Yöneticiler, çalışanlarına sağlıklı değişim yönetimi alışkanlıkları kazandırmak için esastır. Yöneticilerin değişimdeki rollerini tanımlamalarına ve nasıl etkili bir değişim lideri olunacağını öğretmelerine yardımcı oluyoruz.
4- Atölye Çalışmaları
Proje yöneticileri ve değişim liderlerinin aynı dili konuşmasına yardımcı oluyoruz. Onlara, proje yönetimi ile değişim yönetimi planlarını nereye ve nasıl entegre edeceklerini ve hedeflerini gerçekleştirmeyi ve kazanmaları gereken tüm projeleri sunma yollarını öğretiyoruz.
5- Değişim Yönetimi Çalışan Oryantasyonu
Çalışanların gelişen kuruluşunuza sorunsuz bir şekilde geçmelerine yardımcı olarak değişime karşı direnci azaltın. Bu eğitimle, çalışanlarınızı, işe yaramaları için ne kadar önemli olduklarını göstererek yeni değişim girişimi ile tanıştırıyoruz.


Danışmanlık Hizmetleri

Inter Motto’nun kıdemli danışmanlarından uzman yardımı ile değişim girişimlerinizin sonuçlarını hızlandırın. Değişim yönetimi ihtiyaçlarınızı karşılayan özel çözümler keşfetmek için sizinle birlikte çalışıyoruz.
Sonuçları sunmanıza yardımcı olacak kaynaklarımızı ve uzmanlığımızı paylaşarak güvenilir değişim yönetimi ortağınız oluyoruz.
ÖLÇME VE ANALİZLER
Gerçekçi hedefler koymanıza, onlara doğru durmadan çalışmanıza ve ardından sonuçları ölçerek daha hızlı öğrenmenize ve kurumsal ve inisiyatif düzeyinde yapısal değişiklik yönetimi için hız kazanmanıza yardımcı oluyoruz.
OPERASYONEL KOÇLUK
Özel projeleriniz için yerinde ve uzaktan destek modelli, değişimi kolaylaştırmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçları ve kuruluşunuzun değişim kabiliyetini geliştirmek için kişiselleştirilmiş tavsiyelerimizden yararlanın.

Özet;

1- Stratejik Uyum Çalıştayı
Değişiklik yönetimi yeteneğinizi kuruluşunuzun genel hedefleriyle eşleştiriyoruz. Ortak bir vizyon ve değişimin istediğiniz sonuçları nasıl elde edeceğini anlayarak, organizasyonel değişim yeteneği ve çevikliği birlikte kurguluyoruz.
2- Değişim Yönetimi Proje Desteği
Inter Motto’nun değişim yönetimi metodolojisini kilit projelere uygulamak ve girişimleri değiştirmek için uygulamalı koçluk hizmetinden yararlanın. Yerinde koçluğa, sanal desteğe ve gelişmiş araçlara erişim, en önemli projelerinizin başarısını sağlamanıza yardımcı olur.
3- Değişim Yönetimi Entegrasyonu Atölyesi
Kuruluşunuzdaki değişiklik yönetiminin değerini artırıyoruz. Bu kolaylaştırılmış çalıştayla değişiklik yönetimini diğer değişiklik olanaklarına sahip disiplinlerinizle entegre ediyoruz.

Özetin özeti…

Değişime nereden başlayacağınızı ve sorunlu alanları belirleme ve kurumun özel alanların değişimle başa çıkmasına yardım edecek doğru adımları atmaya destek oluyoruz.
Liderlerinize (yöneticilerinize) kurumu bu değişim sürecinde başarılı bir şekilde yönetebilmelerine olanak sağlıyoruz.
Kurumsal dinamikler ve iletişim kanallarının bu değişimi destekleyebilmesi için içsel ilişkiler ve iletişim kurma, bunları geliştirme konusunda süreçlerin içindeyiz.
Çalışanlarınızın kendilerini işlerine adamalarını, iş yerine bağlı olmalarını, motive olmalarını, anlaşılmalarını ve süreçlere dahil olmalarını sağlama konusunda eğitim ve atölyeler planlıyoruz.
Genel olarak size kurumunuz için zorlu bir dönemde bağlılık, iletişim, iş gücünü koruma, motivasyon ve kesinliği geliştirme konusunda yardımcı olmaktayız.

error code: 522